Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Contact

Contact

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Frequency

Frequency

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Willi und die Wunderkröte

Willi und die Wunderkröte

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Press Play

Press Play

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Bus

The Last Bus

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Asterix vs. Caesar

Asterix vs. Caesar

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
Edit this entry  
03
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Luck

Luck

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Edit this entry  
03
The School of Magical Animals 2

The School of Magical Animals 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
Asterix the Gaul

Asterix the Gaul

1967
×
★★½
Edit this entry  
23
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Willi und die Wunder dieser Welt

Willi und die Wunder dieser Welt

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Lady Driver

Lady Driver

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The School of the Magical Animals

The School of the Magical Animals

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Edit this entry