RSS feed for Phil_S

Phil_S has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
Christmas Cottage

Christmas Cottage

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Asterix in Britain

Asterix in Britain

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dear John

Dear John

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Alike

Alike

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Last Word

The Last Word

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
1

1

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★½
Edit this entry