Sort by

Phil_S has logged 47 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Trading Paint

Trading Paint

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Snowy Day

The Snowy Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
If You Give a Mouse a Christmas Cookie

If You Give a Mouse a Christmas Cookie

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Benjamin Blümchen - Und der Weihnachtsmann

Benjamin Blümchen - Und der Weihnachtsmann

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Stepmom

Stepmom

1998
×
Edit this entry  
10
Song One

Song One

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Shadows in the Sun

Shadows in the Sun

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Secret of Mau the Cat

Secret of Mau the Cat

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Benjamin the Elephant

Benjamin the Elephant

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Music Never Stopped

The Music Never Stopped

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Checker Tobi und das Geheimnis unseres Planeten

Checker Tobi und das Geheimnis unseres Planeten

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Dream Factory

Dream Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Checker Tobi und das Geheimnis unseres Planeten

Checker Tobi und das Geheimnis unseres Planeten

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry