Sort by

Phil_S has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddie Mercury: The Final Act

Freddie Mercury: The Final Act

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Asterix Conquers America

Asterix Conquers America

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
Edit this entry  
26
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
Edit this entry  
28
Divine

Divine

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Asterix and the Big Fight

Asterix and the Big Fight

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Blink of an Eye

Blink of an Eye

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Amelia

Amelia

2009
×
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Edit this entry