• Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Première vague

    ★★½

  • Happily

    ★★

  • Introduction

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Underground

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Wandering, a Rohingya Story

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Rose Family

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • The Decline

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Moving On

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Antigone

    ★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dance With Me

    ★★★

  • Mystery of the Night

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★½