Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Physical Evidence

Physical Evidence

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apex

Apex

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Deadly Mile High Club

Deadly Mile High Club

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ten Dead Men

Ten Dead Men

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something from Nothing: The Art of Rap

Something from Nothing: The Art of Rap

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry