Sort by

philip_dt has logged 17 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry