Phil has logged 16 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roar

Roar

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tattoo

Tattoo

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seduction

The Seduction

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heat

Heat

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry