• The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Playdate With Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Loop

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Wind

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Trick

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Dark Encounter

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Random Acts of Violence

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★