RSS feed for Phil W.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lazer Team

Lazer Team

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry