Phips has logged 18 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Believer

The Believer

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Young Ones

Young Ones

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gulf

The Gulf

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Blood Ties

Blood Ties

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Danny MacAskill - Imaginate

Danny MacAskill - Imaginate

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry