• No Time to Die

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • A Recipe for Seduction

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Becky

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Silent Madness

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Between Me and My Mind

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★