Will has logged 224 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Unbearable Lightness of Being

The Unbearable Lightness of Being

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Edit this entry  
01
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blank Check

Blank Check

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Visitation

Visitation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry