Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★
Edit this entry  
31
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★
Edit this entry  
06
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
Edit this entry  
01
The Sweetheart

The Sweetheart

2018
×
★½
Edit this entry  
31
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry  
23
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
Edit this entry  
18
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
HOWIE

HOWIE

2022
×
Edit this entry  
10
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry