Sort by

jonah has logged 523 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
½
Edit this entry  
27
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
23
Baby in a Manger

Baby in a Manger

2019
×
Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
20
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Melody

A Christmas Melody

2015
×
Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Christmas in Paris

Christmas in Paris

2019
×
Edit this entry  
07
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★½
Edit this entry  
06
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
06
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★½
Edit this entry  
05
Love Alaska

Love Alaska

2019
×
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Art of Falling in Love

Art of Falling in Love

2019
×
Edit this entry  
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
27
A Christmas Village

A Christmas Village

2018
×
Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
23
Christmas with a Prince: Becoming Royal

Christmas with a Prince: Becoming Royal

2019
×
½
Edit this entry  
22
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Edit this entry