Sort by

jonah has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Good Girls

The Good Girls

1960
×
★★½
Edit this entry  
28
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★½
Edit this entry  
25
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
Shoes

Shoes

1916
×
Edit this entry  
23
The Hazards of Helen Ep13: The Escape on the Fast Freight

The Hazards of Helen Ep13: The Escape on the Fast Freight

1915
×
Edit this entry  
23
Neighbors

Neighbors

1920
×
Edit this entry  
21
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The We and the I

The We and the I

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★
Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Super Shark

Super Shark

2011
×
Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★½
Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Double Tap

Double Tap

2020
×
Edit this entry  
09
I Love You, I Love You

I Love You, I Love You

2021
×
Edit this entry  
07
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Flying Train

The Flying Train

1902
×
Edit this entry  
02
Film Is. 1-6

Film Is. 1-6

1998
×
Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★½
Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1998
×
Edit this entry