phoebeee has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Town

On the Town

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Music Man

The Music Man

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry