Sort by
  • Anyone But You

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • Saw X

    ★★★

  • The End We Start From

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • All of Us Strangers

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Ferrari

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Fingernails

    ★★½

  • El Conde

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • My Fault

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★½

  • Monster

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Love & Death

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Ghosted

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Scrapper

    ★★★½

  • Rotting in the Sun

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Eileen

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Fair Play

    ★★½

  • Missing

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Something from Tiffany's

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½