• The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Squid Game

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Puparia

  • Happiest Season

  • Mank

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ½

  • Ammonite

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Given

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Host

    ★★

  • Summerland

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Epistolar

  • The Weeknd: After Hours

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★

  • Model Citizen

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Little Women

  • 1917

    ½

  • Better Days

    ★★★

  • The Goldfinch

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • K-12

  • The King

    ½

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Given

  • Daughter