lara has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
Edit this entry  
29
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
My Mom is a Character 2

My Mom is a Character 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Malasartes e o Duelo com a Morte

Malasartes e o Duelo com a Morte

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lisbela and the Prisoner

Lisbela and the Prisoner

2003
×
Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
My Name Ain't Johnny

My Name Ain't Johnny

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rope

Rope

1948
×
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
Edit this entry