• Tenet

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★½

  • The Report

    ★½

  • American Factory

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • How About Adolf?

    ★★½

  • 25 kmh

    ★★½

  • Her Smell

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • American Dharma

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Mountain

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Woman at War

    ★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Anon

    ★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Do You Trust this Computer?

    ★★★

  • Relaxer

    ★★★★

  • Transit

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Quinn Thomas

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Those Who Are Fine

    ★★★★