Sort by

gwen has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Year-End Medley

A Year-End Medley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Touch Your Heart

Touch Your Heart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Romance Is a Bonus Book

Romance Is a Bonus Book

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Miss & Mrs. Cops

Miss & Mrs. Cops

2019
×
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
The Host

The Host

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Party

The Party

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Edit this entry