Sort by

indi has logged 148 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry