• Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • The Director and the Jedi

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • The Mercy

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Wife

    ★★

  • Downsizing

    ★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★½

  • The Good Time Girls

    ★★★★★

  • HAIM / Valentine

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The White Princess

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • Power Rangers

    ★½

  • The Making of The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  • Baby Driver

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • Katherine Ryan: In Trouble

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★½

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ½

  • Fences

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½