• Hi Stranger

  • Allied

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Escape

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Inferno

    ★½

  • Mindhorn

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Hamilton's America

    ★★★★★

  • Denial

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Jackie

    ★★★★★

  • Below Her Mouth

  • Lion

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ½

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • She Loves Me

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★½

  • Inner Workings

  • Piper

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Hurricane Bianca

    ★½

  • Now You See Me 2

    ★½

  • Me Before You

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Elle

  • The Neon Demon

    ★½

  • Loving

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★½

  • Australian Psycho

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★★

  • Florence Foster Jenkins

  • Lemonade

  • Special Correspondents

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Triple 9

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Grease Live

    ★★½