maddie has logged 20 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Dude

Dude

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dude

Dude

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry