Sort by

piangero has logged 484 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Admission

Admission

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clara

Clara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Children

The Children

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Europa Report

Europa Report

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cosmos

Cosmos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Encounter

Encounter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shell

Shell

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
ARQ

ARQ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Field

The Field

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of the War

Children of the War

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Only

Only

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Our House

Our House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Inbred

Inbred

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Villain

Villain

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry