Sort by

piangero has logged 33 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Experiments in the Revival of Organisms

Experiments in the Revival of Organisms

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Control

Control

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Head Count

Head Count

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Colin in Black & White

Colin in Black & White

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry