• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Archive

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Living Dog

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • The Cunning Man

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Aftermath

    ★★★