Fernando has logged 45 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Turbo

Turbo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry  
01
Crossroads

Crossroads

1986
×
Edit this entry  
27
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Croods

The Croods

2013
×
Edit this entry  
19
High Five

High Five

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robot Bastard!

Robot Bastard!

2001
×
Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Edit this entry  
07
Leap Year

Leap Year

2010
×
Edit this entry  
24
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
18
Looper

Looper

2012
×
Edit this entry  
16
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
Edit this entry  
07
High School

High School

2010
×
Edit this entry  
02
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
Edit this entry  
02
Waiting...

Waiting...

2005
×
Edit this entry  
01
No Time for Nuts

No Time for Nuts

2006
×
Edit this entry  
31
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
Edit this entry  
07
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Edit this entry  
02
The Darwin Awards

The Darwin Awards

2006
×
Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Edit this entry  
07
The Sitter

The Sitter

2011
×
Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Edit this entry  
10
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
Edit this entry  
09
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry