• After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★★

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • The Fits

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Fish Tank

    ★★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★★

  • Persepolis

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Fat Girl

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Dead Man

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Menace II Society

    ★★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★★

  • Poison

    ★★★★½

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★½

  • Repo Man

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★½

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Cruising

    ★★★★

  • House

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★★

  • Mr. Freedom

    ★★★★

  • Who Are You, Polly Maggoo?

    ★★★★