• Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Rider

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Split

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Moon

    ★★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Sunshine

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Fountain

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Garden State

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Pi

    ★★★★★

  • Dead Ringers

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Solaris

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Harakiri

    ★★★★★

  • The Third Man

    ★★★★★

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★★