• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The 355

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Hawkeye

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★

  • Kevin Kühnert und die SPD

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Houseboat

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Locked Down

  • Ferdinand von Schirach: Feinde – Gegen die Zeit

    ★½

  • Ferdinand von Schirach: Feinde – Das Geständnis

    ★½

  • The Serpent

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Hazel Brugger: Tropical

    ★★½

  • Dave Chappelle: Unforgiven

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • A Life for Movies - Lotte Eisner

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Fast Fashion - Les dessous de la mode à bas prix

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★