Sort by

Pierre has logged 16 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Raining Cats and Dogs

Raining Cats and Dogs

2019
×
★★½
Edit this entry