• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★