• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Rotina

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro 2

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Nightmare Lovers

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Luccas Neto em: 2 Babás Muito Esquisitas

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Luccas Neto em: Acampamento de Férias 3

    ★½

  • Hospital

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Luccas Neto em: Um Natal Muito Atrapalhado

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • A Escada

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Luccas Neto em: O Hotel Mágico

    ★½

  • Shadowed

  • Ouija Shark

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Luccas Neto in: Summer Camp 2

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Luccas Neto in: The End of Christmas

    ★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Gallows Act II

  • Countdown

    ★★

  • No Signal

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Luccas Neto in: Children's Day

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Luccas Neto in: Summer Camp

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

  • Secret Obsession

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★