Sort by

pietrolindo has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★½
Edit this entry  
30
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ring 0

Ring 0

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★½
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro 2

Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro 2

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smiley

Smiley

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry