• Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Safe

    ★★★

  • Redirected

    ★★★

  • Se7en

    ★★★½

  • Who's afraid of Alice Miller?

    ★½

  • Your Lie in April

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Amores Perros

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Escape from the Planet of the Apes

    ★★½

  • Beneath the Planet of the Apes

    ★★★

  • Aznavour by Charles

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ★★★★½