Sort by
  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Next Goal Wins

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • This Place Rules

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Suzume

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Umbrella

  • Burrow

  • Long Toast

  • Safety

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • One Night in Miami...

  • My Octopus Teacher

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Greenland

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★

  • Scoob!

    ★★★