Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Curious George

Curious George

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
22
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry