• Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Deep House

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

  • The Kid Detective

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

  • Eli

  • Fractured

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Burn

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • The Kitchen

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★