Sort by

bryor has logged 368 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
15
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Edit this entry  
10
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Copycat

Copycat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hug

The Hug

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Third Man

The Third Man

1949
×
Read the review Edit this entry  
24
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Book Club

Book Club

2018
×
Edit this entry  
20
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry