Sort by

bryor has logged 59 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
Edit this entry  
28
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ritual

The Ritual

2017
×
Edit this entry  
26
Dismissed

Dismissed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gintama

Gintama

2017
×
Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What If

What If

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
12
National Treasure

National Treasure

2004
×
Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry