• Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Dragons: Rescue Riders: Secrets of the Songwing

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Maria Bamford: Weakness Is the Brand

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Rob Delaney: Jackie

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • StarDog and TurboCat

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★