pilch has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
StarDog and TurboCat

StarDog and TurboCat

2019
×
Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
★½
Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Dragons: Rescue Riders: Secrets of the Songwing

Dragons: Rescue Riders: Secrets of the Songwing

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Little Vampire 3D

The Little Vampire 3D

2017
×
★½
Edit this entry  
20
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Edit this entry