Sort by

pilch has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
Edit this entry  
02
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★½
Edit this entry