Sort by

Zack has logged 470 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rififi

Rififi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry