• Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★½

  • The Guest Room

    ★★

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★★

  • The Beast

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Canvas

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Calabria, terra mia

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Binding

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Existence

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The English Game

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★

  • Colette

    ★★★½

  • The Present

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Do Not Split

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Mafia Is No Longer What It Used to Be

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Sparkling Candles

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★

  • Feeling Through

    ★★★★