pillole has logged 40 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Garden of Eden

The Garden of Eden

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Robe

The Robe

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cannonball

Cannonball

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Place to Hide

No Place to Hide

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miracle of Marcelino

The Miracle of Marcelino

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Redemption

Redemption

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tabu

Tabu

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gate II

Gate II

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Milionari

Milionari

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Basette

Basette

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Tiger Boy

Tiger Boy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avenging Force

Avenging Force

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mercenary for Justice

Mercenary for Justice

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry