• Death on the Nile

    ★★★★

  • The Orbital Children

    ★★★★

  • Backrooms - The Third Test

    ★★★½

  • The Heike Story

    ★★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Banished From the Hero's Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ½

  • Wish Dragon

    ★★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★½

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Kemono Jihen

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★½

  • The Hidden Dungeon Only I Can Enter

    ★★

  • Bottom-tier Character Tomozaki

    ★★★★½

  • Suppose a Kid From the Last Dungeon Boonies Moved to a Starter Town?

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • The Day I Became a God

    ★★

  • Moriarty the Patriot

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★½

  • Talentless Nana

    ★★★★

  • Our Last Crusade or the Rise of a New World

    ½

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Warlords of Sigrdrifa

  • Burn the Witch

    ★★★½

  • Wandering Witch: The Journey of Elaina

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Deca-Dence

    ★★★★½

  • The God of High School

    ★★½

  • Lost Bullet

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • BNA

    ★★★★

  • SING

    ★★★½

  • Arte

    ★★★

  • Kakushigoto

    ★★★★½

  • The Occupant

    ★½

  • ACCA: 13-Territory Inspection Dept. - Regards

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★

  • In/Spectre

    ★★★

  • Smile Down the Runway

    ★★★★

  • Somali and the Forest Spirit

    ★★★★½

  • Plunderer

    ★★

  • Nekopara

    ★★½

  • ID: INVADED

    ★★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Stars Align

    ★★

  • Africa Salaryman

    ★★

  • Fate/Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia

    ★★★★½

  • Black Fox

    ★★★

  • Code 8

    ★★★½

  • Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★